StarCast

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce...
...a konkretnie w maju 2007 roku powstał StarCast, pierwszy polski podcast o tematyce "Gwiezdnych wojen". Prowadzący opowiadali w nim o najnowszych publikacjach wydawniczych, plotkach ze świata filmu oraz życiu fandomu Star Wars. Po prawie trzech latach istnienia projekt został zawieszony, ale wciąż można znaleźć go w sieci na oficjalnym blogu Podcast-StarWars. Stare audycje z kolei znajdziecie znajdziecie na ICO.

Przez lata temat podcastu wracał jak bumerang w rozmowach ze znajomymi i od czasu do czasu zadawaliśmy sobie pytanie: A może by tak reaktywować StarCast? Jednak do 2014 roku (czyli momentu gdy Disney zyskał prawa do marki Star Wars) nie było w zasadzie zapotrzebowania na tego typu audycję, a potem, no cóż... Proza życia i inne obowiązki sprawiły, iż pogrzebaliśmy pomysł na reaktywację bardzo głęboko.

Życie płynie dalej, a my już wprawdzie dawno temu odeszliśmy na fandomową emeryturę, ale wciąż pozostaliśmy silni Mocą. "Gwiezdne wojny" to tylko jedna z wielu filmowych opowieści, które do nas przemawiają, jednak zawsze będzie zajmować szczególne miejsce w naszych sercach. I z tego właśnie powodu postanowiliśmy ponownie podejść do tematu podcastu, aby móc dzielić się pasją przeżywania ekranowych historii, już nie tylko związanych z uniwersum Star Wars. Oto StarCast powraca! W nowej odsłonie, dużo szerszej tematyce, ale z sentymentalną nutą gwiezdnowjenną w tle.
Zapraszamy do słuchania! 


Copyright © Jest Kultowo! , Blogger