"Rocky Balboa"

O czym to jest: Ostatnia walka wielkiego Rocky'ego Balboa.

rocky balboa film recenzja plakat

Recenzja filmu:

Obawiałem się tego filmu. Po "Rocky'm V" nie sądziłem, że dobrym pomysłem jest powrót do tej serii. W końcu ile razy można oglądać Stallone'a walczącego na ringu? Czy jego ikoniczna postać, bokser Rocky Balboa, ma coś jeszcze do przekazania? Z zadowoleniem stwierdzam, że tak.

Można wręcz powiedzieć, że dzięki temu filmowi historia Rocky'ego zatoczyła pełen krąg. Jak sam stwierdził w filmie: "Muszę zejść z ringu tą samą drogą, którą wszedłem". Przed nim ostatnia walka, teoretycznie pokazowa, na zasadzie starcia weterana z aktualnym mistrzem świata. Ale jak się pewnie domyślacie, stary Rocky nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Mamy więc sporo flashbacków, nawiązywania do poprzednich części (w tym zgrabnego wplatania starych ujęć w aktualne), jest też oczywiście kultowe wbieganie na schody i boksowanie wołowych tusz w rzeźni. To wciąż ten sam Rocky Balboa, który uczył nas, że nie należy się poddawać. I dlatego jest prawdziwym mistrzem. Ogląda się to z dużą przyjemnością, podszytą nutką sentymentu, ale i tak film broni się jako samodzielna całość. To interesujące patrzeć na człowieka żyjącego wspomnieniami dawnej chwały, który postanawia się zmierzyć z własnym mitem. O tym jest właśnie "Rocky Balboa".

Oddaję hołd twórcom filmu za niewiarygodny realizm tej części. Oglądało się to jak prawdziwy film dokumentalny - aktorzy mówili w sposób całkowicie naturalny, a nie jakby deklamowali z góry napisane kwestie. Widoki ulic, wnętrz czy miast były autentyczne, tak samo jak finałowa walka: naprawdę widz mógł uwierzyć, że ogląda pojedynek na kablówce w systemie pay-per-view. Technicznie to najlepiej zrobiona z części... i wiecie co? Mimo że to koniec przygód Rocky'ego jako głównego bohatera, bardzo się cieszę, że postanowiono pójść w spin-offy i do kin wchodzi właśnie "Creed". Czy będzie to "Rocky VII" czy jednak zyska własną wartość? Trzeba się przekonać na własne oczy.

Wniosek: Odpowiednie zakończenie kultowej serii. Teraz czas na spin-offy!


<<< Sprawdź kolejność oglądania serii "Rocky"! >>>


Copyright © Jest Kultowo! , Blogger