"The Money Pit" ("Skarbonka")

O czym to jest: Młoda para zabiera się za remont wymarzonego domu.

skarbonka film tom hanks

Recenzja filmu:

Od miesiąca trwa w naszym domu remont (właśnie słyszę, jak za ścianą majstry montują meble w kuchni), zatem to dobra okazja, by przypomnieć sobie najlepszy film o remoncie, jaki nakręcono - czyli "The Money Pit". Ta produkcja udowadnia, że współpraca Toma Hanksa i Stevena Spielberga dawała dobre efekty już w 1986 roku.

Wprawdzie to nie Spielberg jest reżyserem "The Money Pit" (zadowolił się rolą producenta), ale i tak widać tu rękę najsłynniejszego żyjącego reżysera świata. W pewien sposób to dzieło jest kwintesencją epoki, w jakiej zostało nakręcone. Większość komedii z drugiej połowy lat 80. miało lekki, familijny charakter, z całkiem niezłymi gagami, koniecznym wątkiem romantycznym oraz kilkoma życiowymi mądrościami, jakie widz mógł wynieść po seansie. Może dlatego ówczesne filmy przetrwały próbę czasu - pewne rzeczy po prostu się nie dezaktualizują. A jak widać na załączonym obrazku, dobry aktor również za młodu potrafił pociągnąć każdą, nawet najprostszą linię fabularną.

"The Money Pit" to prawdziwa przestroga dla wszystkich, którzy marzą by kiedyś zamieszkać we własnym domu z ogrodem. Gwarantuję, że jeśli ktoś nie miał nigdy takich doświadczeń, ten nie wie ile jest z domem roboty, a co ważniejsze - ile to wszystko kosztuje. Tom Hanks też nie wiedział, dlatego ze swoją dziewczyną dał się w tym filmie złapać na ofertę imponującej rezydencji, która wymagała "drobnego odświeżenia". Ale starczyło poluzować jedną deskę, by ruszyła prawdziwa lawina... Czy dom marzeń naszych bohaterów przetrwa ten remont? I co ważniejsze, czy przetrwa go ich związek?

Sięgnijcie po ten tytuł, jeśli macie ochotę na dobrą rodzinną rozrywkę. Albo jeśli planujecie lub jesteście tuż po remoncie. Działa jak znakomita odtrutka. A scena Toma Hanksa i jego historycznego śmiechu nad dziurą po wannie przeszła do historii kina!

Wniosek: Zabawna komedia. Tom Hanks był świetny również za młodu!


Copyright © Jest Kultowo! , Blogger