"Jake and the Fatman" ("Gliniarz i Prokurator")

O czym to jest: Gruby prokurator i jego wierny policjant rozwiązują zagadki kryminalne.

gliniarz i prokurator serial recenzja plakat joe penny

Recenzja serialu:

Kocham TV Puls. Ich dyrektor programowy zdecydowanie rozumie znaczenie słowa "kultowy". Codziennie rano, kiedy szykuję się do pracy, oprócz fragmentu odcinka "Nasha Bridgesa" otrzymuję też kultowy serial "Jake and the Fatman". I, choć brzmi to wyświechtanie, powiem wprost: teraz już się tak nie kręci...

To typowy serial kryminalny z dawnych lat. Mamy więc "sprawę odcinka", w której wszystko idzie zgodnie ze schematem: zaczynamy od zbrodni dnia, potem tytułowy gruby prokurator McCabe i jego policjant Jake Styles przeprowadzają śledztwo, aby na koniec odcinka złapać bandytę. Po drodze Jake znajduje sobie fajną laskę (co odcinek nową), ale jeśli się zaangażuje uczuciowo, to wspomniana laska okaże się być bandziorem lub umrze po drodze. Z kolei jeśli się nie zaangażuje, pani zniknie na koniec odcinka. Ten schemat powtarzał się w niemal wszystkich serialach lat 80., żeby wspomnieć chociażby takie kulty jak "Knight Rider" czy "MacGyver". Ale dzięki tej powtarzalności możemy w kółko oglądać to co lubimy i kochamy, bez żadnych szokujących zwrotów akcji. I to też ma swoje plusy.

"Jake and the Fatman" nigdy nie osiągnąłby takiej popularności, gdyby nie rola weterana kina Williama Conrada grającego wiecznie niezadowolonego prokuratora. Tą kreacją przeszedł do legendy kultury masowej, podobnie jak jego buldog imieniem Max. Cała reszta, czyli Joe Penny jako policjant i Alan Campbell jako asystent prokuratora nigdy więcej nie zagrała nic znaczącego w swoim życiu. Cóż, czasem talentu i szczęścia wystarcza tylko na jeden raz. Ten serial jest świetny również z powodu lokacji, zwłaszcza gdy akcja na kilka sezonów przenosi się na Hawaje. Sprawy kryminalne w Honolulu - to jest to! I jestem przekonany, że "Jake and the Fatman" nieprędko znudzi się widzom na całym świecie.

Wniosek: Najbardziej klasyczny serial kryminalny, jaki można sobie wyobrazić.


Copyright © Jest Kultowo! , Blogger