"Mission: Impossible III"

O czym to jest: Szpieg Ethan Hunt musi pomścić swoją ukochaną.

m:i 3 tom cruise film recenzja simon pegg maggie q

Recenzja filmu:

W serii "Mission: Impossible" jest to, co lubię najbardziej w cyklach filmowych: progres. Póki co każda kolejna część jest coraz lepsza! Trzeci odcinek przygód najbardziej uśmiechniętego szpiega w historii kina zaskoczył mnie w bardzo wielu kwestiach. I to pozytywnie!

Zacznijmy od nazwiska głównego twórcy: ku mojemu zdziwieniu okazał się nim być J.J. Abrams, debiutujący zresztą w roli reżysera. Już w tym filmie było widać zalążek wielkiego talentu, który rozwinął potem takimi rozrywkowymi hitami jak chociażby "Star Trek" czy "Przebudzenie Mocy". W "Mission: Impossible III" jest sporo charakterystycznych dla niego elementów, takich jak flary prosto w ekran, nieustający deszcz iskier czy szerokokątne eksplozje kręcone z perspektywy żaby. Drugą wielką niespodzianką była obsada. Widząc nazwisko reżysera nie zdziwiłem się, że w filmie pojawił się Simon Pegg - ta dwójka spotyka się na planie dosyć często. Ale to nie wszystko, bo wspomagających Toma Cruise'a agentów zagrali Jonathan Rhys Meyers i zjawiskowa Maggie Q! Nie można też zapomnieć o nieodżałowanym Philipie Seymourze Hoffmanie w roli czarnego charakteru. Prawdziwa petarda!

Z fabułą jest niestety nieco gorzej. O ile wykonanie jest na ocenę celującą (strzelaniny, choreografia, kaskaderka, mordobicie czy plenery - w tym m.in. Watykan - są jak ta lala), to scenariusz gdzieniegdzie skrzeczy. Motyw miłosnej vendetty w kinie szpiegowskim jest ograny do granic możliwości, że wspomnę chociażby "Quantum of Solace" czy "The Bourne Supremacy". Ponadto zagrywki w rodzaju mikrobomby w głowie czy rażenia się prądem są zbyt głupawe nawet jak na ten rodzaj kina. Wychodzę jednak z założenia, że przy tym filmie należy wyłączyć myślenie i cieszyć się kolorową, dynamiczną przygodą z biegnącym Tomem Cruise'm w tle. Ciekawe czy utrzymają taki poziom wraz z kolejnymi produkcjami.

Wniosek: Dynamiczne, rozrywkowe kino akcji. Dobrze się ogląda!


<<< Sprawdź kolejność serii "Mission: Impossible"! >>>


Copyright © Jest Kultowo! , Blogger