"Jason Bourne"

O czym to jest: Jason Bourne znowu robi to samo, co zawsze.

jason bourne recenzja filmu matt damon alicia vikander

Recenzja filmu:

O matko, co to się dzieje! Seria przygód Bourne'a (i agenta Crossa) miała do tej pory tendencję zwyżkową z filmu na film. Jak to więc możliwe, że "Jason Bourne" zaliczył nagły, dramatyczny upadek poziomu? Przy moich najszerszych chęciach nie jestem w stanie powiedzieć, że podobał mi się ten film. Mało tego, prawie zasnąłem w kinie, co mi się w zasadzie nie zdarza! Wyobraźcie sobie, że ktoś wziął "The Bourne Identity", wyciął z niego całą akcję, napięcie i zaskoczenie, po czym kazał wam to oglądać. To jest właśnie "Jason Bourne".

A szło naprawdę dobrze! Matt Damon spisał się na medal w oryginalnej trylogii, po czym grzecznie ukłonił i zajął innymi filmami (ku mojej radości - głównie produkcjami science fiction). Zastąpić miał go Jeremy Renner w roli agenta Crossa, który w "The Bourne Legacy" udowodnił, że potrafi tchnąć drugie życie w tą serię. A tu nagle i nieoczekiwanie powrócił Matt Damon, spychając cykl z powrotem na nudne, wyrobione koleiny. Ile razy można oglądać złego dyrektora CIA (który to już - trzeci, czwarty?), ścigającego biednego Bourne'a po całym świecie? Jak długo Matt Damon będzie z ponurą miną chodził po dworcach, bawił się elektroniką i wodził pościg za nos? Ileż to razy tropiący go zabójcy będą mamrotać szpiegowskim żargonem? Jeśli naprawdę idziemy w tym kierunku to ja wolę, żeby nie powstała nigdy szósta część. Krytycy są wprawdzie zachwyceni tym filmem, ale ja się zdecydowanie nie zgadzam z taką opinią. Jeśli nie mogę dostać świeżego pomysłu (a o to trudno w piątej części), to przynajmniej żądam rozrywki i dobrej akcji. A tu nie było praktycznie żadnego solidnego mordobicia! Nawet jeden jedyny samochodowy pościg był wyjątkowo nudny i głupawy (nawet jak na standardy tej serii). 

Film akcji bez akcji to jak science fiction bez futurystycznych zabawek, romans bez happy endu czy James Bond bez garnituru. To grzech śmiertelny, którego nie wybaczę. Panu Bourne'owi i jego przygodom już dziękujemy. A teraz oddajcie nam Crossa!

Wniosek: Nuda!!! Ktoś chyba chce zarżnąć tę serię.


<<< Sprawdź kolejność przygód Jasona Bourne'a! >>>


Copyright © Jest Kultowo! , Blogger